2021-11-18

Svarbi informacija apie Talino g. vykstančius darbus

Kas vyks Talino g., projekto sklypo teritorijoje, šalia Vilniaus Taikos progimnazijos?

Nuo 2021 m. lapkričio mėn. 18 d. sklype bus pradėti valymo ir tvarkymo darbai, parengiant jį netrukus prasidėsiantiems tolimesniems „Talino“ NT projekto etapams, tarp kurių – darnus teritorijos sujungimas su šalia Vilniaus miesto savivaldybės planuojamu visiems miestiečiams prieinamu parku.

Kas bus daroma artimiausiu metu?

Pirmuoju darbų etapu bus pašalinti menkaverčiai želdynai pagal Vilniaus miesto savivaldybės 2021 m. spalio mėn. 6 d. atsakymą dėl  privačiame sklype esančių želdynų tvarkymo pagal 2018 m. gegužės mėn. 20 d. nutarime Nr. 521 patvirtintus kriterijus. Brandūs medžiai bus išsaugoti: dalį jų persodinsime į kitą vietą sklype, dalis liks ten, kur ir buvo.

Antru etapu bus išlygintas sklypo reljefas ir išstumdytas gruntas, ruošiant sklypo teritoriją tolimesniems darbams.

Kaip teritorija atrodys po šių darbų?

Paruošta statybų darbams teritorija dėl praeivių saugumo bus aptverta tvora. Šalia tvoros ir per dalį sklypo teritorijos bus suformuoti laikini takai gyventojams įprastomis trajektorijomis, kuriais būtų galima netrukdomai vaikščioti.

Šie takai bus gerokai patogesni nei anksčiau naudoti praminti takeliai – išgrįsime juos skaldele, sutvirtinsime specialia įranga, sumontuosime takelių apšvietimą. Taip gyventojams bus ir patogiau, ir saugiau, ir mažiau purvo.

Kaip teritorija atrodys po statybų?

Įgyvendinus projektą šie ir dar daugiau takų bus sutvarkyti maksimaliam gyventojų patogumui: iškloti trinkelėmis, kokybiškai apšviesti, praturtinti mažosios architektūros elementais. Be priežiūros susiformavusi pasivaikščiojimų vieta virs su bendra Justiniškių infrastruktūra sujungta modernia, kokybiška ir patogia teritorija su pėsčiųjų ir dviračių takais, želdynais, suoliukais ir kitais patogumais, kurių niekuomet nebuvo anksčiau.

Kas yra „Talino“ projektas?

„Talino“ projektas yra bendrovės „Rewo“ vystomas modernus nekilnojamojo turto kompleksas, greta Vilniaus miesto savivaldybės planuojamos 3,6 ha gamtos masyvo erdvės, kuri virs atviru visiems gyventojams parku su aktyviam laisvalaikiui pritaikytais sprendimais.

Tarp svarbiausių projekto tikslų apibrėžtas harmoningas įsiliejimas į Justiniškių teritoriją, išplečiant viešai prieinamų paslaugų pasiūlą visiems rajono gyventojams.

Kur ieškoti daugiau informacijos apie „Talino“ projektą?

 Visa su projektu susijusi informacija bus pateikiama svetainėje https://talino.lt/.

BENDRAUKIME

Atrodo, neužpidėte visų privalomų laukelių.
Patikrinkite ir bandykite dar kartą.

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.