2023-01-13

REWO išliko atspari NT rinkos tendencijoms – skaičiavo rekordinius pardavimus

Praėję metais nekilnojamojo turto rinkoje buvo itin permainingi – dauguma rinkos žaidėjų sumažino apsukas, tačiau laiku priimti strateginiai sprendimai leido  NT plėtotojui REWO toliau augti. Pernai bendrovė pardavė 338 butus arba 11 proc. daugiau negu 2021 metais.

„Verslą stengiamės valdyti taip, kad rezultatai būtų tvarūs ir stabilūs. Įgyvendindami ilgalaikę savo strategiją ilgai rengėmės į rinką atnešti svarbių naujovių – pokyčiai prasidėjo pernai, kai dalį Vilniuje vystomo NT projekto „TALINO“ pardavėme Estijos investicijų fondui „EfTEN Capital“. Šiuo sandoriu visų pirma sau įrodėme, kad mūsų standartai atitinka užsienio investuotojų keliamus reikalavimus ir mūsų pasirinkta kryptis turi didelį potencialą“, – teigia bendrovės REWO vadovas Edvinas Malevskis. Sutartis su „EfTEN Capital“ pernai tapo didžiausiu gyvenamojo turto pardavimo investiciniam fondui sandoriu Vilniuje.

Pasak E. Malevskio, būtent REWO susitarimas su investicijų fondu pernai užtikrino verslo augimą, kai tuo metu rinkoje įsivyravo mažėjimo tendencija. „TALINO“ projekte investuotojas įsigijo 145 butus. Kiti pirkėjai pernai įsigijo 186 butus „Žvėryno City“ ir 7 butus „Skvero namuose“, o iš viso NT vystytojo parduotų butų skaičius sudarė 338 ir buvo rekordinis, lyginant su ankstesniais metais.

„Rewo“ duomenimis, pernai intensyviai plėtotas „Skvero namų“ pirmasis statybų etapas. Taip pat įpusėjo Žvėryno City“ ir „Talino“ pirmojo etapo, deleguoto „EfTEN Capital“ fondui, statybos.

Tarp svarbiausių pernykščių projektų REWO vadovas taip pat mini „Mo Garden“, kurio vystymo strategija buvo reikšmingai pakeista – nuspręsta pardavimus pradėti tik užbaigus statybos darbus.

Pripažindamas, kad dėl karo Ukrainoje išaugusios elektros energijos kainos, pabrangusios žaliavos, aukšta infliacija ir dėl jos auganti bazinė palūkanų norma šalies NT rinkoje apmalšino tiek pasiūlą, tiek paklausą, o dabar vyrauja atsargus bei nuosaikus požiūris į ateitį, REWO vadovas E. Malevskis pabrėžia, kad bendrovė vertina ilgesnę negu poros ateinančių metų perspektyvą ir išlaiko planus per artimiausius 4–6 metus rinkai pasiūlyti apie 2 000 - 2 500 butų, iš kurių 20–25 proc. planuojami dedikuoti sandoriams su investicijų kampanijomis, ketinančioms gauti grąžą iš būstų nuomos. „Institucinių investuotojų sprendimai rodo, kad ši NT sritis sparčiai augs ir ateityje dar galėsime išgirsti naujienų apie stambius gyvenamojo turto pardavimo sandorius investiciniams fondams“, – priduria E. Malevskis. Jis mano, kad nuomos rinką atvėrę instituciniai investuotojai sukels reikšmingų pokyčių: būsto nuomos rinkoje daugės skaidrumo, augs kokybės standartai, nuomininkai gaus didesnę naudą, daugiau garantijų bei papildomų paslaugų.

Kalbėdamas apie šių metų planus REWO vadovas E. Malevskis sako, kad bendrovė aktyviai rengiasi projektų planuojamų Bukčių, Turniškių ir Žygimantų gatvėse statyboms. Taip pat bus toliau vystomi „Talino“, „Skvero namai“ ir „Mo Garden“ projektai – prasidės antrųjų etapų statybos darbai.

BENDRAUKIME

Atrodo, neužpidėte visų privalomų laukelių.
Patikrinkite ir bandykite dar kartą.

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.