2023-08-22

Kiek TALINO yra Vilniuje? Daugiausiai rasite Justiniškėse

Trys Baltijos šalių sostinės taip arti viena kitos dar niekada nebuvo. Šis žaismas atsirado, kai Vilniuje Rygos gatvėje nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pradėjo plėtoti modernų daugiabučių projektą – TALINO. Nekilnojamojo turto rinkoje puikiai įvertintas projektas netrukus pasieks pusiaukelę.

Viskas šalia – patogiam gyvenimui ir praktiškiems sprendimams

Šiuo metu skelbiama apie antrojo etapo pardavimų startą. Pradedamos rezervacijos dviejuose TALINO daugiabučiuose, kurių statybos turėtų būti baigtos kitų metų pabaigoje.

Antrame etape iš viso siūlomi 107 turtiniai vienetai, iš kurių 104 butai ir 3 komercinės patalpos. Suplanuota įrengti automobilių stovėjimo vietas požeminėse ir antžeminėse aikštelėse, taip pat – sandėliukus.

Projektą vystančios bendrovės „Rewo“ vadovas Edvinas Malevskis sako, kad naujakuriai be projekto privalumų ne mažiau vertina Justiniškėse puikiai išplėtotą infrastruktūrą. Statomo projekto pašonėje yra pradinė mokykla, gimnazija ir vaikų darželiai, kursuoja viešasis transportas, visai šalia – prekybos centras „Parkas Outlet“. Susisiekimas su skirtingomis miesto dalimis ir užmiesčiu labai patogus, nes greta driekiasi Vakarinis aplinkkelis. O su projektu besiribojančiame sklype planuojama įrengti parką.

 „Visi pajautėme ir pamatėme, kaip nuotolinis darbas iš namų tapo realybe. Mieste nebeliko „miegamųjų“ mikrorajonų – būstų, skirtų tik permiegoti. Šiandien daugybė žmonių savo gyvenamojoje erdvėje praleidžia ištisą dieną. Į tai atsižvelgėme kurdami TALINO projektą: suplanavome erdves, pritaikytas šiuolaikinio miestiečio gyvenimo ritmui, darbui ir poilsiui. Prioritetą teikėme praktiškiems sprendimams, kad gyventojams būtų patogu, todėl siūlomi įvairaus planavimo ir ploto butai, išsiskiria funkcionalumu. Laikėmės principo, kad kiekviename bute erdvė turi būti maksimaliai išnaudota gyventojų komfortui užtikrinti“, – teigia E. Malevskis ir atkreipia dėmesį, kad TALINO yra pirmasis A++ energinės klasės daugiabučių projektas šiame sostinės mikrorajone.

Gaivus architektūros vėjas

Teigiamų atsiliepimų sulaukiama ir dėl architektų studijos „Cloud“ sukurtos architektūros bei bendros projekto integracijos į Justiniškių mikrorajono vaizdą.

Projekto architektas Antanas Dagelis teigia, kad TALINO į Justiniškes atneša gaivaus vėjo – Šiaurės Europos miestuose vyraujančias modernių daugiabučių tendencijas, kuriose akcentuojamas ritmas, pasikartojančios struktūros ir aiškus architektūrinis raštas.

„TALINO tikslas praturtinti mikrorajoną modernios architektūros sprendimais, pakelti gyvenamosios aplinkos standartą. Derindami įvairius tūrius – pergoles, balkonus, langus ir jų formas – sukūrėme lengvą, vibruojantį komplekso siluetą. Ramių žemės spalvų fasadai organiškai susilieja su žaliuojančia aplinka, o racionaliai parinktos kokybiškos medžiagos kuria solidžią projekto estetiką“ – apie projektą pasakoja architektas.

Gyvos žaliosios erdvės ir geresnis susisiekimas

Prie permainų Justiniškėse prisideda ir Vilniaus miesto savivaldybė. Naujojo daugiabučių projekto pašonėje suformuotame sklype esanti žalioji erdvė bus pertvarkyta į 3,6 ha viešąjį parką. O planuojamas pėsčiųjų tiltas per Vilniaus Vakarinį aplinkkelį leis greitai pasiekti Buivydiškių tvenkinius.

Plėtojant TALINO projektą kartu bus atnaujinti bendri pėsčiųjų ir dviratininkų takai, kurie darniai sujungs projektą su kaimyninių namų teritorijomis. Modernizuoti takai virs alėjomis, kuriose bus įrengtos poilsio zonos, pasodinti medžiai, pritaikytos mažosios architektūros detalės, pastatyti suoliukai ir lauko žibintai.

E. Malevskis įsitikinęs, kad pasikeitusios, išpuoselėtos ir atviros žaliosios erdvės naujakuriams padės sklandžiai įsilieti į vietos bendruomenės gyvenimą, skatins žmonių tarpusavio ryšius ir bendras veiklas.

Etapą planuojama baigti jau kitąmet

TALINO projektą numatoma įgyvendinti keturiais etapais. Iš viso čia planuojami 447 butai, kurių plotas sieks nuo 22 iki 81 kv. metrų. Šiuo metu jau vykdomą antrąjį etapą „Rewo“ rengiasi užbaigti paskutinį 2024 metų ketvirtį.

Kiek anksčiau pradėto ir jau parduoto pirmojo etapo statybos įpusėjo ir bus baigtos iki 2024 metų II ketvirčio.

Bendrovė „Rewo“ yra sėkmingai įgyvendinusi tokius projektus , kaip „Turniškių dominija“, „Naujoji Anglija“, „Neries apartamentai“, „Karaliaus Mindaugo apartamentai“ ar „Sky City“.

Vilniuje šiuo metu vystomi ne mažiau ambicingi nauji įmonės projektai: „MO Garden“, „Skvero namai“ ir „Žvėryno City“. Taip pat planuojamas naujas gyvenamųjų namų projektas Bukčiuose.

 

BENDRAUKIME

Atrodo, neužpidėte visų privalomų laukelių.
Patikrinkite ir bandykite dar kartą.

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.