2022-07-27

„EfTEN Capital“ iš REWO įsigijo dalį gyvenamųjų namų kvartalo Justiniškėse

Estijos investicijų kompanija „EfTEN Capital“ ir nekilnojamo turto plėtotojas REWO sutarė dėl dalies NT projekto TALINO Justiniškėse įsigijimo. Fondui perleistas pirmasis projekto Vilniuje etapas, kuriame suprojektuoti 145 butai.

„Strateginė „EfTEN Residential Fund“ kryptis – vidutinės arba ekonominės klasės, šeimoms pritaikytų, modernių butų projektai su išvystyta infrastruktūra bei plėtojami patikimo vystytojo. TALINO projektas atitiko visus šiuos kriterijus, todėl džiaugiamės, kad pavyko susitarti su REWO“, –  teigė „EfTEN Capital Lietuva“ vadovas Laurynas Žilys ir pridūrė, jog tai pirmasis, tačiau tikėtina ne paskutinis fondo sandoris Vilniuje.

Sandorių su fondais ateityje tik daugės

REWO vadovas Edvinas Malevskis pastebėjo, kad nuomai skirtų butų paklausą Vilniuje ėmėsi patenkinti ir instituciniai investuotojai ir neabejoja, kad šioje rinkoje jie veiks vis aktyviau.

„Manau, kad aukštos kokybės nuomos paslaugas teikiantis fondas sukurs vertės visiems TALINO projekto gyventojams. Tokių investuotojų žengimui į nuomos rinką ruošėmės jau kelerius metus, o šis sandoris natūralus šio pasiruošimo rezultatas. Per artimiausius 4–6 metus rinkai pasiūlysime apie 2500 butų, kurių 20–25 proc. įsigyti turėtų tokio tipo pirkėjai“, – sakė jis ir pridūrė, kad REWO bendrauja ir su kitais instituciniais investuotojais, o įmonės projektuojami ar plėtojami projektai jau dabar sulaukia dėmesio tiek iš jų, tiek iš šeimos biurų.

Nors sandorio suma neatskleidžiama, anot REWO atstovavusio „Walless“ advokato Evaldo Klimo, tai yra kol kas didžiausias gyvenamojo turto pardavimo investiciniam fondui sandoris Vilniuje.

„Visuomet smagu ir įdomu dirbti su naujais produktais, formuoti naujas praktikas. Šiuo atveju du profesionalūs verslo partneriai turėjo aiškų komercinį tikslą, kuriam reikėjo surasti tinkamą teisinę formą. Rinkoje jau ryškėja atitinkamų sandorių standartinės formos, formuluotės, šalių – partnerių įsipareigojimų pasiskirstymas. Neabejoju, kad ateityje tokių sandorių tik daugės“, – įsitikinęs teisininkas.

„Mes „EfTEN“ padedame sudaryti jau antrą būsto nuomai sandorį Lietuvoje. Džiaugiamės, kad įgytą patirtį galime pritaikyti ir didžiausiam tokio tipo sandoriui Vilniuje“, – antrino „Eften“ atstovavusi advokatų kontoros FORT advokatė Rūta Radzevičiūtė-Meizeraitė.

Aukštos kokybės paslaugos nuomininkams

Visi sandorio dalyviai sutinka, kad institucinių investuotojų žengimas į nuomos rinką visų pirma naudos atneš nuomininkams. L. Žilio nuomone, butų nuoma taps paprastesnė ir saugesnė. „Esame į klientų poreikius ir nuomos tęstinumą orientuotas nuomotojas - mūsų veikla bus skaidri, užtikrinsime nuomininkams kokybišką turto priežiūrą, išmaniuosius sprendimus, teiksime papildomas paslaugas– pridūrė „EfTEN Capital Lietuva“ vadovas.

Justiniškėse, Talino g. 9, vystomas projektas bus statomas keturiais etapais. Iš viso čia planuojami 447 butai, kurių plotas sieks nuo 25 iki 80 kv. m. Projekto statybos jau prasidėjo, o įsigytą, pirmąjį etapą, planuojama užbaigti 2024 m. III ketvirtį.

REWO šiuo metu portfelyje turi ne vieną būsto projektą Vilniuje: „Žygimantų 12“, „Žvėryno City“, „Skvero namai“, „Mo Garden“, „Talino“, taip pat planuoja projektus Lazdynuose ir Turniškėse.

„EfTEN Capital“ šiuo metu valdo 7 NT fondus, kurių bendra aktyvų vertė Baltijos šalyse viršija 1,1 mlrd. EUR, o Lietuvoje – 300 mln. EUR. TALINO projektas yra antroji „EfTEN Residential Fund“ investicija Lietuvoje. Kitų metų pradžioje fondas nuomai pasiūlys 96 butus Žeimenos g. 82 Kaune, kur projektą vysto kartu su „Etapas Group“.

BENDRAUKIME

Atrodo, neužpidėte visų privalomų laukelių.
Patikrinkite ir bandykite dar kartą.

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.